S.Gentvilas siūlo naikinti stagnuojantį Ginklų fondą

 

Įstatymo pakeitimais siūloma išskaidyti Ginklų fondo funkcijas. Ginklų registrą pavesti Policijos departamentui, Ginklų utilizavimą Krašto apsaugos ministerijai, o ginklų įsigijimą leisti organizuoti valstybinėms institucijoms savarankiškai. Iki šiol išskirtinai tik Ginklų fondo prekiautais tam tikros rūšies B kategorijos ginklais siūloma leisti prekiauti licencijuotoms ginklų parduotuvėms.

„Ginklų fondas įgyvendino pagrindinę savo funkciją – nepriklausomybės pradžioje kaupė asmenų perduotus ginklus ir šaudmenis. Šiandien ši institucija vis dar veikia iš inercijos, tarpininkaudama viešuosiuose pirkimuose, dubliuodama kitų institucijų funkcijas. Siekiant efektyvumo ir patogumo tiek valstybinėms institucijoms tiek gyventojams, būtina reorganizuoti Ginklų fondą iš esmės“, – sakė įstatymo projekto iniciatorius, liberalas S. Gentvilas.

Ginklų fondas šią dieną vykdo daugelį perteklinių funkcijų, kurias jau atlieka kitos Valstybinės institucijos. Policijos departamentas registruoja ir kaupia visus duomenis apie ginklus ir jų savininkus bei vykdo ginklų laikymo kontrolę. Informatikos ir ryšių departamentas kaupia duomenis susijusius su ginklais ir turi tam visas technologines galimybes, o Krašto apsaugos ministerija pati apsirūpina ginkluote bei turi įgaliojimus naikinti nenaudojamus ginklus. Taigi, Ginklų fondas iš esmės tapo pertekline institucija.

Siūlomais įstatymo pakeitimais nekeičiamas nei ginklų prieinamumas, nei reikalavimai norint įsigyti ginklą.

Įstatymo projektas įtrauktas į LR Seimo rudens sesijos programą.

 

Komentuoti