S. Gentvilas: „Prezidentinė vila „Auska“ – nebe prezidentinė, tačiau kodėl vis dar turi išskirtines sąlygas?“

Simonas Gentvilas antradienį kreipėsi į Vilą „Auską“ ir kitas atsakingas institucijas dėl nelegalaus vilos teritorijoje valstybinio miško aptvėrimo. 

„Šiandien „Auska“ valdo 29 ha teritorijos sklypą, kurio didžioji dalis yra miško paskirties žemė. Istoriškai vila turėjo išskirtinę reikšmę ir statusą kurorte ir valstybėje, tad jos aptvėrimas ir apsauga buvo pilnai suprantama, tačiau dabar vilai praradus valstybinės svarbos statusą ir praradus Valstybės apsaugos departamentui reikalingos apsaugos aktualumą, šiandieninis miško žemės aptvėrimas yra nelegalus“,  – teigia Seimo aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas Simonas Gentvilas.

LR miškų, LR aplinkos apsaugos ir LR laukinės gyvūnijos įstatymuose numatyta tik  keletas specifinių išimčių, kurių pagrindu miško paskirties žemė gali būti aptveriama ir atribota nuo visuomenės (laukinių gyvūnų laikymo atvejais, valstybės statutinių institucijų apsaugai ir pan.). Vila Auska nepatenka nė į vieną išimtį, tad šios unikalios teritorijos aptvėrimas yra nelegalus.

„Visuomenei turi būti atverta galimybė naudotis pajūrio juostos teritorija ir mišku. Nelegalių tvorų griovimas turi pasiekti ir valstybės tvirtoves. Pajūris negali būti atitvertas nuo žmonių“, – pridūrė parlamentaras Simonas Gentvilas.

LRS nario kreipimesi į kontroliuojančias institucijas, Aplinkos apsaugos departamento, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos bei Nacionalinės žemės tarnybos prašoma užtikrinti atvirą miško prieigą lankytojams. Tai būtina padaryti iki planuojamos privatizacijos, po kurios naudojantis teisinėmis spragomis, miškas visuomenei gali būti užvertas galutinai.

2020 – 08 – 25 / Liberalai.lt

Komentuoti