Pasiūlymai miškų įstatymui

Mėtydami R.Karbauskio nedeklaruotų milijoninių paskolų savo vaikams pėdas ir žemės saugiklių įstatymo apėjimus sukaupus jau virš 22 000 hektarų žemės, vietoje 500 leidžiamų, valdantieji prieš metus įregistravo siūlymą dėl miško ploto žemės įsigijimo ribojimo.

Valstiečių siūlymas- vienam savininkui leisti turėti ne daugiau kaip 1500 ha žemės miškų ploto.

Įdomu tai, kad dar 2017m. miškų urėdijos reformos įstatymo aiškinamajame rašte įstatymo iniciatorius– Aplinkos ministerija nurodė, kad vidutinis urėdijos plotas, kuris svyruoja nuo 22000-25000 ha yra per mažas efektyviai ir rentabiliai veiklai vystyti! Tuomet teigta, kad tokios urėdijos nėra pelningos, nes negeba prisitaikyti prie rinkos pokyčių.

Šis valdančiųjų projektas sulaukė neigiamos išvados iš LR Vyriausybės, kuri šį projektą vertina kaip prieštaraujantį Konstitucijai. Taip pat Europos teisės departamentas teigia, kad toks įstatymas galimai varžytų kapitalo judėjimo laisvę, o antikorupcinė vertinimo išvada pabrėžia, kad tokios projekto nuostatos sudarytų palankias sąlygas tam tikriems asmenims.

Simono Gentvilo siūlymas išbraukti valdančiųjų pasiūlymus ir palikti originalią įstatymo versiją. Tačiau kadangi ši valdžia jau įrodė, kad draudimai ir ribojimai yra jų veikimo forma, siekdamas kompromiso siūlau privačių miškų nuosavybės ribojimą numatyti bent iki 2 buvusių urėdijų vidutinio dydžio ir miškų ūkio paskirties žemės sklypų ploto ribojimą padidinti iki 60 000 ha ribos.

 

Komentuoti