Apie Simoną

 

719Simonas_Gentvilas_Nr._37_240Prisistatydamas nepažįstamam asmeniui, neišvengiamai turi apsibrėžti save terminais. Nors pats gyvenime stengiuosi būti atviras ir neapriboti savęs siaurose srityse, tačiau nepažįstamam asmeniui visgi save pristatyčiau humanistu, miestų plėtros procesų žinovu ir politiku.

Pirmieji 2 apibrėžimai mane greičiausiai ir pavertė trečiuoju- politiku.

Gimiau Aušros ir Eugenijaus Gentvilų šeimoje. Augdamas aktyvaus politiko šeimoje, mačiau ją iš arti.

Gimnaziją baigiau Švedijoje, Karlskronos mieste (2001-2004). Tolimesnį išsilavinimą tęsiau 8 universitetuose Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje, Belgijoje, Austrijoje ir Ispanijoje įgydamas sociologijos bakalauro laipsnį Oslo Universitete (2005-2007) ir euromagistrą miestų vystymosi studijose (2008-2010).

7 užsienio kalbų pagalba stebiu pasaulį ir Lietuvos evoliuciją, todėl esu neabejingas visuomeninei veiklai. Studijų metu tapau Lietuvių bendruomenės Malmėje ir Norvegijos lietuvių jaunimo organizacijos steigėju. Kartu su skirtingais bendraminčiais įkūrėme 2010 neformalų miesto vystymusi besidomintį Klaipėdos „Urbanofilų“ judėjimą ir humanistinių idėjų sklaida užsiimančią asociaciją „Lietuvos Humanistai“. Nuo 2013-ųjų su bendraminčiais Klaipėdoje buriame pradedančių verslininkų ir start-upų bendruomenę Mazge. Kartu su bendruomene, 2015 m. įsteigėme Klaipėdos senamiesčio gyventojų bendruomenę. Esu Klaipėdos Senamiečio Rotary klubo narys.

Suvokęs, jog nėra efektyvesnio būdo keisti visuomenės ir Klaipėdos vystymosi tendencijas negu politika, visuomet aktyviai dalyvavau jos veikloje. Studijų užsienyje metu buvau Švedijos Folkpartiet ir Norvegijos Høyre partijų narys. O po 10 metų gyvenimo svetur, grįžęs į Lietuvą įstojau į Liberalų Sąjūdžio partiją, kurios Klaipėdos skyriaus pirmininku tapau 2013 sausį. Savo svetur sukauptą žinias Lietuvoje pradėjau realizuoti 2011 tapęs Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko patarėju. Nuo 2014 metų pradžios tapau „regionalistu“ ir bendriems projektams telkiu Klaipėdos regiono savivaldybes, būdamas jų asociacijos „Klaipėdos regionas“ direktoriumi.

Po liberalams sėkmingų 2015 m. kovo rinkimų šiandien esu:

  • Klaipėdos m. Tarybos narys
  • 12 narių vienijančios LRLS frakcijos seniūnas
  • Miesto plėtros ir strategini planavimo komiteto pirmininkas
  • AB „Klaipėdos energija“ ir UAB „Klaipėdos autobusų parkas stebėtojų tarybos pirmininkas

Miesto aktualijas visai Lietuvai kiekvieną ketvirtadienį 8:15 ir 16:15 perpasakoju savo autorinėje „Uostamiesčio klubas“ laidoje per Ekstra FM radiją;

2015-2016 m. plėčiau Klaipėdos socialinių mokslų kolegijos trečiakursių akiratį apie tarpkultūrinę komunikaciją.

Nuo 2015 m. su parteneriais užsidegėme ambiciją Klaiėpdą paversti žinių ekonomikos centru, todėl įkūrėme IT programavimo mokyklą suaugusiems ir aktyviai ieškome JAV, JK ir Skandinavijos IT bendrovių, kurios keltųsi dirbti į Klaipėdą. Plačiau: www.baltictalents.com bei www.baltictalents.com/akademija

Tobulėti reikia nuolatos, todėl 2015-2016 m. kartu su 23 profesionalais iš 7 Rytų Europos šalių studijuoju Švedijos Instituto Vadybos programoje profesionalams Švedijoje.

Gyvenimo džiaugsmu dalinamės su žmona Šarūne ir sūnumi Ugniumi (g. 2015) gyvendami Klaipėdos senamiestyje.

Mano veiklą taipogi galima stebėti per :

www.twitter.com/SGentvilas
lt.linkedin.com/in/SGentvilas