Apie Simoną

Prisistatydamas nepažįstamam asmeniui, neišvengiamai turi apsibrėžti save terminais. Nors pats gyvenime stengiuosi būti atviras ir neapriboti savęs siaurose srityse, tačiau nepažįstamam asmeniui visgi save pristatyčiau humanistu, miestų plėtros procesų žinovu ir politiku.

Pirmieji 2 apibrėžimai mane greičiausiai ir pavertė trečiuoju- politiku.

Gimiau Aušros ir Eugenijaus Gentvilų šeimoje. Augdamas aktyvaus politiko šeimoje, mačiau ją iš arti.

Gimnaziją baigiau Švedijoje, Karlskronos mieste (2001-2004). Tolimesnį išsilavinimą tęsiau 8 universitetuose Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje, Belgijoje, Austrijoje ir Ispanijoje įgydamas sociologijos bakalauro laipsnį Oslo Universitete (2005-2007) ir euromagistrą miestų vystymosi studijose (2008-2010).

7 užsienio kalbų pagalba stebiu pasaulį ir Lietuvos evoliuciją, todėl esu neabejingas visuomeninei veiklai. Studijų metu tapau Lietuvių bendruomenės Malmėje ir Norvegijos lietuvių jaunimo organizacijos steigėju. Kartu su skirtingais bendraminčiais įkūrėme 2010 neformalų miesto vystymusi besidomintį Klaipėdos „Urbanofilų“ judėjimą ir humanistinių idėjų sklaida užsiimančią asociaciją „Lietuvos Humanistai“. Nuo 2013-ųjų su bendraminčiais Klaipėdoje buriame pradedančių verslininkų ir start-upų bendruomenę Mazge. Kartu su bendruomene, 2015 m. įsteigėme Klaipėdos senamiesčio gyventojų bendruomenę. Esu Klaipėdos Senamiečio Rotary klubo narys.

Suvokęs, jog nėra efektyvesnio būdo keisti visuomenės ir Klaipėdos vystymosi tendencijas negu politika, visuomet aktyviai dalyvavau jos veikloje. Studijų užsienyje metu buvau Švedijos Folkpartiet ir Norvegijos Høyre partijų narys. O po 10 metų gyvenimo svetur, grįžęs į Lietuvą įstojau į Liberalų Sąjūdžio partiją, kurios Klaipėdos skyriaus pirmininku tapau 2013 sausį. Savo svetur sukauptą žinias Lietuvoje pradėjau realizuoti 2011 tapęs Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko patarėju. Nuo 2014 metų pradžios tapau „regionalistu“ ir bendriems projektams telkiu Klaipėdos regiono savivaldybes, būdamas jų asociacijos „Klaipėdos regionas“ direktoriumi.

Po liberalams sėkmingų 2015 m. kovo rinkimų iki 2016 rudens LR Seimo rinkimų dirbau Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje.

2015-2016 metais apie uostamiesčio pulsą radijo stoties svečių lūpomis pasakojau savo autorinėje „Uostamiesčio klubas“ laidoje per Extra FM radiją;

2015-2016 m. plėčiau Klaipėdos socialinių mokslų kolegijos trečiakursių akiratį apie tarpkultūrinę komunikaciją.

Nuo 2015 m. su parteneriais užsidegėme ambiciją Klaipėdą paversti žinių ekonomikos centru, todėl įkūrėme IT programavimo mokyklą suaugusiems ir aktyviai ieškome JAV, JK ir Skandinavijos IT bendrovių, kurios keltųsi dirbti į Klaipėdą. Plačiau: www.baltictalents.com bei www.baltictalents.com/akademija

Tobulėti reikia nuolatos, todėl 2015-2016 m. kartu su 23 profesionalais iš 7 Rytų Europos šalių studijuoju Švedijos Instituto Vadybos programoje profesionalams Švedijoje.

2016 m. rudenį pagal daugiamandatinį sąrašą buvau išrinktas į LR Seimą. Šioje kadencijoje buvau išrinktas Aplinkos apsaugos komiteto pavaduotoju, taip pat buvau Migracijos komisijos, Sveikos gyvensenos komisijos, Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos narys, Europos reikalų komiteto narys.

Nuo 2020 m. esu išrinktas į LR Seimą kaip Pajūrio vienmandatės rinkimų apygardos atstovas.

Gyvenimo džiaugsmu dalinamės su žmona Šarūne, sūnumi Ugniumi (g. 2015) ir dukra Guoba (g. 2016 m.) gyvendami Klaipėdos senamiestyje bei Vilniuje.

Mano veiklą taip pat galima stebėti per :

www.facebook.com/simonas.gentvilas
www.twitter.com/SGentvilas
lt.linkedin.com/in/SGentvilas